• +90 342 360 1200 / 3101

 

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Hukuk Fakültesinde Mesleki Yabancı Dil Dersi kapsamında İngilizce Münazara Etkinliği düzenlendi.

 

GAÜN Hukuk Fakültesi Amfisinde gerçekleşen etkinliğin açılışında konuşan Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Siverekli, eğitimde ölçme ve değerlendirmenin önemine değinerek, münazaraya katılacak öğrencilere başarılar diledi. Prof. Dr. Siverekli, “Yükseköğretimde kalite anlayışı kapsamında eğitimde ölçe ve değerlendirmenin önemini çıktılarımızın değerlendirilmesi anlamında çok önemsiyoruz. Özellikle Yabancı Dil Dersi kapsamında bu dersin içeriğinin başarısının artırılmasına ilişkin Dr. Öğretim Üyesi Eray Sinan Demirhan ile dönem başında karşılıklı istişarede bulunduğumuzda böyle bir fikir ortaya çıktı. Bu dersin ölçme ve değerlendirmesini daha interaktif bir yöntemle yapabiliriz dedik. Fakültemiz adına da çok önemli bir fırsat olduğunun farkında ve bilincinde olarak büyük bir memnuniyet duyuyorum.” diye konuştu.

 

 

 

Dr. Öğretim Üyesi Eray Sinan Demirhan ise öğrencilere münazara sayesinde hitabet, iletişim, ikna kabiliyeti ve topluluk önünde konuşabilme gibi meslek hayatlarında ihtiyaç duyacakları temel becerileri kazandırmak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirtti. Dr. Öğretim Üyesi Demirhan, “Bu aktiviteyi İngilizce yaparak, öğrencilerin en çok zorlandığı konu olan hukuki kavramlar üzerinde İngilizce konuşabilme pratiği kazandırmak istiyoruz. Böylelikle öğrencilerin hem entelektüel birikimleri artırıyor hem de interaktif bir şekilde İngilizce konuşma, anlama ve anlatma deneyimleri kazanıyorlar. Bu deneyimler sayesinde öğrenciler, meslek hayatlarında kendilerini farklılaştırabilme, uzmanlaşma gibi önemli kazanımlar elde etme imkânı yakalıyor.”  ifadelerinde bulundu.

 

 

 

 

 

Konuşmaların sonrasında, Dr. Öğretim Üyesi Eray Sinan Demirhan moderatörlüğünde, Hukuk Fakültesi öğrencileri tarafından insan haklarının evrensel niteliği ve insan haklarının korunmasında kültürel görecelilik kavramı konusunda interaktif bir şekilde münazara gerçekleştirildi. 23/05/2024